10 טיפים לַנְסִיעָה מֻצְלַחַת עִם תִינוֹקוֹת לַחֻפְשָׁה

July 24, 2018

 

עדי מקדימה שלחה לי שאלה/בקשה : 

 

היי ליה, אנו מתכננים לצאת לחופשה לארה"ב למשך 3 שבועות. "המטען" הוא תינוק בן 10 חודשים ושתי ילדות בנות 3 וארבע וחצי. האם תוכלי לסייע בהנחיות נכונות לנסיעה? אני עם מלא פרפרים בבטן, אורי בן הזוג שלי בלחץ אטומי, איך נצליח גם לשמור על שגרה שפויה וגם שכולנו נהנה?

 

אז ההנחיות ליציאה לחופשת הקיץ כבר כאן, ומיד עולות השאלות של לאן ואם בכלל כדאי לנסוע? האם לתכנן נסיעה ארוכה, או קצרה? איך נוכל להתנהל בחפשה עם תינוקות/ופעוטות? האם זה אפשרי וישים?

 

אם תשאלו אותי כן בטח לנסוע לגמרי! חייבים לאוור את המוח שלנו מהקיץ הישראלי. אתם תחליטו לכמה זמן בא לכם לנסוע. נכון שלעתים קרובות חופשה וטיסות פוגעות בשגרה של כולנו אז יוצאים קצת מהשגרה, ממש לא נורא וחוזרים אליה אחר כך. יחד עם זאת, אין שום סיבה שהדברים יצאו מכלל שליטה. אם תדעו להתכונן מראש, אז סביר להניח שהדברים ילכו חלק.

 

הנה הטיפים שלי לנסיעה חלקה ומוצלחת, ולצמצום ניכר של הג'ט-לג :


1. אריזה -  בטרולי שעולה אתכם במטוס, בשום אופן לא יחד עם המזוודות, תארזו:  מים מינרלים חשוב במיוחד לתינוקות, אוכל - תמ"ל לכל התקופה + קופסא או שתים נוספים על כל מקרה. אל תניחו מראש שתמצאו מזון שהבייבי שלכם רגיל אליו. טיטולים, מגבונים משחות ובגדים מתאימים, גם עבורכם, בגדים ארוכים, גרבים למקרה של שנויים במזג אויר והכי חשוב לטיסה, פעמים רבות קר מאד במטוס.

 

2. אוכל - דאגו לארוז בתיק היד שלכם כריכים, חטיפים, פירות כדי להרגיע רעב, הארוחות במטוס לעתים מתאחרות עקב תנאי מזג האוויר. משחקים ספרים כדי להעביר את הזמן. לילדים היותר גדולים  אייפד או בטלפון העלו משחקים שיוכלו לשחק בהם ולשבור שעות המתנה.

 

3. תרופות - חשוב לקחת אתכם תרופות שהמשפחה רגילה אליהם. גם אם אתם צפויים לטיל בערים הגדולות, ובתי מרקחת יש שם לרוב, תחסכו זמן וטעיות עד שתגיעו לשם. אז לארוז בתיק יד או בטרולי שעולה אתכם למטוס. כי בהחלט יכול לקרות שהמזוודה שלכם תשלח בטעות ליעד אחר כדאי שלפחות, התרופות יהיו אתכם. בנוסף, הן עלולות להיפגע מהטמפרטורות הקיצוניות בבטן המטוס שם מאופסנות המזוודות.

אלו תרופות אני ממליצה לקחת? - נגד חום וכאבים /הצטננות/ שלשולים/ תרופות לאלרגיה של העור, גרד, עקיצות/תכשירים למניעת עקיצות יתושים/חיטוי פצעים, טיפות אזנים בעקר בגלל הפרשי לחץ האוויר במטוס/ טיפות אף, מי מלח לטפול בגודש באף/טיפות עיניים -  כדאי לארוז גם מקדם הגנה 15 או 30, פד גזה סטרילית, מדחום דיגיטלי ופלסטרים.

 

4. טיסה - כבר בהזמנת הטיסה דאגו לבקש ערסל מיוחד לתינוק, מספר הערסלים מצומצם ביותר ולכן כדאי לתכנן ולהזמין בהקדם, זה בהחלט מקל ומונע את האחיזה של התינוק על הידיים כל משך הטיסה.

 

טיפים לשגרת שנה טובה -


5. ביום הטיסה - יש להמשיך בסדר היום הרגיל, כולל תנומות היום והלילה שלפני. שגרה רגילה של; ארוחה, אמבטיה, פיג'מה טקס שינה איכותי. אם בחרתם לטוס טיסת לילה דאגו - לכך שהתינוק יישן עד לרגע היציאה מהבית לנמל התעופה במטרה (לצמצם את העיפות. כמות התאורה בנמל התעופה עשויה לגרום לעודף גירויים רצוי, לכן כדאי להצל על פני התינוק כדי למנוע זאת.

 

6. טיסה גורמת להתייבשות - דאגו להשקות את התינוק הפעוט/במשך כל היום על מנת לספק להם את הנוזלים הדרושים להם.

 

7. שינה – בהגיעכם ליעד דאגו לשמור על שגרת היום של התינוק ע"פ לוח הזמנים של מקום החופשה. אל תניחו להם לישן שלא בשעות הרגילות שכן היום יהפוך לילה והלילה ליום. החזרה לשגרה תגרום להם לדעת מה מצפה להם ותמנע חרדה ולחץ מפני הבלתי ידוע בטיסות.

 

8. ג'ט לג - בטיסות טרנס יבשתיות נורמלי, שהתינוק יסבול מג'ט לג בין 5 - 7 ימים. אם התינוק מתעורר בלילה בעקבות, הג'ט לג כדאי להרגיע ולנסות להחזירו לישון ללא טלוויזיה הגורמת לגירויים או משחקים ערניים מדי. הם זקוקים לכם שתסייעו להם לישון.

אל תשכחו את עצמכם יצאתם - לחפשה מגיע גם לכם ליהנות, מצאו לכם זמן לפעילויות האהובות עליכם.

 

9. חזרתם הביתה החופשה הסתיימה , זכרו לחזור לשגרה מהר ככל האפשר ובאופן עקבי.

 

10. אחרון חביב, מצאתי באמזון גדג'ט מדליק. Fly-Tot, תוספת שהיא - כרית מתנפחת הממשיכה את מושב המטוס עד למושב שלפניכם ומאפשרת לתינוקות ופעוטות למתוח רגלים ולישון ביתר נוחות. היא עולה 79 $ תבקשו מהדוד באמריקה שישלח לכם. או שתזמינו לבד .

 

מצרפת אֶת הלינק:    http://www.fly-tot.com

 

 

מאחלת לכם חופשה נעימה!
מזמינה אתכם להגיב , לספר על חוויות הנסיעה שלכם עם הילדים.

היו טובים !לאחרים היו טובים, לעצמכם

ליה בהר"ל , יועצת שנה – ומדריכת עיסוי לתינוקות

Please reload

© 2018 כל הזכויות שמורות לליה בהר"ל - liasleep יועצת שינה ומדריכת עיסוי לתינוקות

  • liasleep Facebook page
  • liasleep Twitter page
  • Google+
  • liasleep Instagram page